19 Ocak 2015 Pazartesi

Meriva Sevmek

Ülkemizde güzel alternatif müzik yapanlardan, albümleri yeni olmasa da benim için yeni 2013 yılında çıkardıkları "Hepberaberyalnız"  albümüyle kulaklarımızı şenlendiren Meriva grubunu sevmek için sizlere 5 neden vereceğim. Bu güzel gruba siz de bir şans verin zira popüler olmaları yakındır.
1. 2. Be The Band müzik yarışması birincisi olmaları.

Çok sevdiğimiz birçok güzel grubun çıkma sebebi yarışmanın birincisidir. Misal Yok Öyle Kararlı Şeyler, Son Feci Bisiklet, Rehber, birinci yarışmanın birincisi Neyse ve daha önce yazdığım Sapan gibi kaliteli gruplarla tanışma sebebimiz olan bu yarışmanın sebebi onlarla da tanışmamıza vesile oldu.2. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filminde aynı zamanda çıkış şarkıları olan "Hep Beraber Yalnız" ile soundtrack albümünde yer aldılar.

Be The Band jürilerinden Harun Tekin tarafından hazırlanan soundtrack listesinde ve filmde de şarkılarını dinlemek mümkün.3. Güzel mi güzel albüm kapakları.

Sevmek için bir kriter midir bilmem ama orijinalliklerini yansıtan çok başarılı bir kapak.


4. Albüme adını veren ve ilk klibin sahibi "Hepberaberyalnız" şarkısı.

Gerçekten çıkış şarkısı olmayı hak eden ve albüm hakkında genel bir fikre sahip olmamız için doğru bir seçim olan. güzel mi güzel şarkı. Bu şarkıyı dinleyip sevdikten sonra başka hangi şarkıları var demeniz işten değil.5. Enerjik şarkıların güçlü olması.

Tabi ki birçok grubun hareketli şarkıları vardır ama bu grubun enerjik şarkıları gayet başarılı şarkılara eşlik etmeden duramayacaksınız :).

Benim albümdeki en sevdiğim şarkılardan "Yapabilirsin".


Meriva'yı takip etmek ister veya ben çok sevdim başka hangi şarkıları var derseniz işte bazı linkler :).

https://www.facebook.com/merivaband

https://twitter.com/merivaband

http://www.youtube.com/user/merivaband

https://soundcloud.com/merivaband

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder