5 Eylül 2019 Perşembe

One Love Festival 2019


İstanbul'a geldim geleli yaptığım en kayda değer şey konserlere gitmek herhalde. 20 Temmuz tarihinde öğlen Park Orman'da başlayıp gece Volkswagen Arena'da devam eden tek güne sığdırılmış One Love Festival'i Day etkinliğine ben de katıldım.Gerek programın kötülüğü gerek girişte yaşadığımız sıkıntılar gerekse bazı ihtiyaçların (tuvalet) yetersizliği gibi sıkıntılar olsa da Years and Years konseri için gitmeye değer bir festival oldu. Years and Years sonrası ana sahnede çıkması beklenen The Blaze bir sonraki güne sarktı ama benim özellikle beklediğim bir konser olmadığından gününde kalmadığım gibi ertesi gün de katılmadım.

İstediğim birçok konsere saat uyuşmazlığından gidemedim; misal Oh Land, Hedonutopia, Gaye Su Akyol. Bu yüzden geç gidip erken döndüğümden benim için 3 konser izlemiş biri olarak festival havasından çok konsere gitmişim hissi oldu. In Hoodies, Michael Kiwanuka ve Years & Years konserlerini izledim ve hepsi de birbirinden güzeldi.

Öneri Makinesi

Öneri Makinesi

In Hoodies daha önce adını duyduğum ama hiç dinlemediğim bir gruptu ve enerjilerini sevdim. Bundan sonra açıp dinlerim.

Michael Kiwanuka konsere gittiğim arkadaşlarımın favorisiydi ve onun için ayrıca heyecanlılardı ki gerçekten dedikleri kadar varmış baya sevdim. Son kapanış şarkısı tek bildiğim şarkıydı o yüzden güzel de bir kapanış yapmış olduk.

Öneri Makinesi

Ardından çıkan Years & Years ise beni benden aldı. Solist Olly'nin sahne şovu, dansları ve müthiş enerjisine ba-yıl-dım. Bildiğim bilmediğim tüm şarkılarında dans ettim. Grup üyelerinden klavyeden sorumlu kişi biliyorsunuz ki Emre Türkmen ve Olly kendisine özellikle söz verdi. Diyorum size Olly çok tatlı :).İlk gittiğimde Jungle By Night vardı. Ben uzaktan bakma fırsatını yakaladım ve insanlar baya eğleniyor gibi görünüyordu.


4 ya da 5 farklı sahnede konserler verildi. Ormanın ortasında her yaşta insan eğlendi, yedi, içti, güldü ve dans etti. Hava da güzel olunca içimiz açıldı. Daha düzenli ve organize bu tarz etkinliklerde görüşmek üzere diyor ve festival gibi günleriniz olmasını diliyorum.


11 yorum:

 1. Bloğunuzu Cahil Okur'un yazısında görüp geldim. Bana da beklerim. :)

  YanıtlaSil
 2. Üniversitedeyken gezi olaylarının olduğu sene Blur'ün de sahne alacağı One Love Festival iptal olmuştu, o yüzden bu festival içimde hep bir yaradır :D Bir zamanlar Rock'n Coke vardı, One Love Festival'e harika gruplar gelirdi, keşke o günlere tekrar dönebilsek :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki Rock'n Coke'a ben de yetişemedim, o da benim içimde bir yaradır. Keşke yeniden daha çok ve güzel müzik festivali olsa da gitsek :).

   Sil
 3. Kadıköy'de de plak festivali var çok keyifli. Oraya da gelsene :-)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakayım ona da fırsat olursa neden olmasın, teşekkürler haber verdiğin için :).

   Sil
 4. Adamakıllı bir festivale gitmeyi ben de çok istiyorum, bu sene kaldı büyük ihtimalle ama umarım seneye olur:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Festival olur illa ki bence kışın da en azından bir nordik festivali görürüz gibime geliyor ama bakalım :).

   Sil
 5. Selaamlar, böyle etkinlikler çok güzel oluyor gerçekten. Bahsettiğiniz grupları daha önce duymasam da atmosfer eminim çok keyiflidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :), atmosfer insanların enerjisi güzeldi gerçekten :). Teşekkür ederim :).

   Sil
 6. Güzel,sade ve şık blogunuzu beğendim ve takip ettim.Sizi ve bu yorumu görecek arkadaşlar bloguma uğrarsanız mutlu olurum.Sağlıcakla Kalın. https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlaSil