12 Ocak 2017 Perşembe

Atıştırmalık #2

Yine izlediklerimden kısa kısa yorumlarla karşınızdayım. Uzunlarda görüşmek üzere.

The  Big Leboowski - Coen Kardeşler (1998)
Yine absürdlüğün, kara komediyle birleştiği bir Coenler filmi. Eğlenceliydi, sevdim fakat aman aman sevmedim. Öneriryor muyum, evet, izleyin.

Captain Fantastic - Matt Ross (2016)
Güzel konulu film. Şule'nin blogunda görünce merak ettim, izledim. Daha iyi olabilecek bir film iken biraz vasat kalmış. Eğlenciliydi, sevdim. öneririm. Moralinizi düzeltecek bir film. Arada kendiyle çeliştiğini hissetsem de film fena değil.Sonunda da nedense pek bir emin olamadım öyle mi olmalıydı diye ama düşüneceğim :).

Delicatessen - Marc Caro, Jean Pierre Jeunet (1991)
Yine kara komedi müthiş bir film. Yakında kara komedi listem de geliyor bekleyin :). İzlemeyenlere kesinlikle öneririm. Amelie'nin yönetmeninden, bu filmi duymasanız bile Amelie'den dolayı bilirsiniz yönetmeni. Türkçe'ye de Şarküteri olarak çevrilmiş. Bir bakın, sonra yorumlarınızı bekliyorum.


Öneri Makinesini Sosyal Medyada Takip Edin:

https://soundcloud.com/ms-m-5
https://www.tumblr.com/blog/mubblr
https://twitter.com/onerimakinesi

7 yorum:

 1. Captain Fastastic izleme listemde. Umarım beğenirim :))
  The Big Lebowskiyi listeye attım teşekkürler^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ama bak en çok önerdiğimi almamışsın listeye, onu al onu da 😂😂

   Sil
  2. 1991 yapımı ama ya :D Sen öneriyorsan güzeldir kesin ama sanmıyorum o kadar eski bir yapımı izleyebileceğimi :D

   Sil
 2. o son film evet biraz kaçık film :)

  YanıtlaSil
 3. Kaptan Fantastik'in üzerine düşünürsen senaryosunda açık bulursun ama ben o kadar düşünmedim. Kendimi filme kaptırdım ve hoşuma gitti.

  Ben filmin sonunu çok beğendim. Orta halli bir son yapmışlar. Bu herkesin hoşuna gitmeyebilir ama sanki başka türlü bitemezmiş gibi hissettim. Bu sondan farklı herhangi bir son mutsuz olurdu sanki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence daha güzel son olabilirdi ya, ben başka alternatifler düşünüyorum da olsa olur yani :). Bence öyle de mutlu olurdu, böylesi biraz baştan beri sisteme karşı geldikten sonra yeniden ona dönmek gibi geldi sonra en büyük çocuğu ve babası ile arasındaki diyaloğu düşündüm o durum içi ise başka çözümler bulunulabilirdi gibi ama emin de değilim yeterli kaynak okumadığım için :). O yüzden senin gibi ben de çok merak ediyorum Okulsuz Büyümek kitabını :).

   Sil