21 Ocak 2017 Cumartesi

Atıştırmalık #3

Merhabalar, yine bir atıştırmalıkla sizlere iki film ve bir kitaptan bahsedeceğim. Bu arada ben de Kara Komedi listesi hazırlamaya devam ediyor bir de hikayeler (küçük bir güncelleme var orada bir bakın:)) serimin yeni listesini yazıyorum. Umarım ikisi de yakın zamanda blogda olacak :) Sizlerden de bazı öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımın tatili başladı, umarım güzel planlarınız vardır. Güzelce dinlenin, okuyun, tanıyın, keşfedin, gezin tozun tadını çıkarın :). Ve en az bir yeni şey deneyin, yeni bir şeyler tadın, görün, okuyun, gezin size iyi gelecek :). Büyük bir şey olmasına gerek yok, sizin için yeni ilk olan herhangi bir şey yapın, hatta gelin bana da yorum olarak da yazın :).

La Piscine - Jacques Deray (1969)
Bu filmi de Sade ve Derin blogunda gördüm, merak ettim ve izlemeden önce tesadüf öğrendim ki A Bigger Splash filmi aslında bu filmin yeniden yapımı imiş. Tek bir şey söylemek istiyorum Alain Delon <3 :). Filme gelirsek de ortalama bir suç gerilim filmi, pek objektif olamıyorum dönemin modası beni benden alıyor gerçekten. Renkler, dekor, kıyafetler çok güzel.

A Woman Under Influence - John Cassavettes (1974)
Gena Rowlands'ın muhteşem bir performans sergilediği John Cassavettes filmi. Ben baya sıra sıra izliyorum Cassavettes filmlerini ama hiçbirini sevmiyorum Gloria kadar. Ama izliyorum yine de çünkü güzel filmler. Ama daha rastlamadım Gloria gibisine.

Kabuk Adam - Aslı Erdoğan 
Uzun zamandır okumak istediğim bir yazardı Aslı Erdoğan, birçok kitap yorumlarında okudum, gördüm ismini ve bu kitapla bir giriş yapmış oldum. Ara ara tekrar edilen yerler olsa da ben çok beğendim, su gibi aktı. Yazarın da ilk kitabı benim de okuduğum ilk kitabı. Sıra sıra tüm eserlerini okumam için sanırım bu kitap vesile olacak :). Bu arada kapağına ve rengine bayıldım. (Ayraç Eskişehir'den, selam olsun :))Öneri Makinesi'ni sosyal medyada takip edin.

Twitter
Tumblr
Soundcloud

8 yorum:

 1. Birnic önerindeki müzik ne güzel :) Müzik eşliğinde okudum yazını :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birnic'i anlamadım :):) Ama beğenmene ve müzik eşliğinde okumana sevindim :).

   Sil
 2. Alain Delon vay beeeee :))
  Ne efsaneydi adam bir zamanlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla boşuna demiyorlarmış Alain Delon gibi kasılıyor diye :):)

   Sil
 3. Ah bir yetişebilsem filmlere. Bu gün zaten bir yazı yazdım metropol kıyıcılığı en çok da zamanın çarçur olması üzerine. Zaman, en büyük sorun bu çağda, metropollerde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bu bir yerden bir yere giderken harcanılan zamana çok üzülüyorum, müthiş bir zaman kaybı var tek tesellisi metroda en azından bu zamanı kitaba ayırabiliyorsun :). Onun dışında hayatınından resmen zaman çalıyor :(

   Sil
 4. Birinci müzik demek istemiştim :) Hızlı yazarken harfler karışmış :) Tekrar teşekkürler :)

  YanıtlaSil